Gümüşhane Valiliği
Gümüşhane Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Gümüşhane Valiliği
Gümüşhane Valiliği

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

05 Haziran 2017
5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Cemil BAYRAM, İl Müdür Yardımcımız Murat DÜZENLİ, Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Ahmet KARADENİZ, ÇED ve Çevre İzinleri Şube Müdürü Aydın KAYA ve Çevre Mühendisi Tutku ALPER, Gümüşhane Valimiz Sayın Okay MEMİŞ’e ziyarette bulunarak kendilerine bu yılki Çevre Günü etkinlikleri hakkında bilgi vererek çiçek takdim etti.

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin de katıldığı ziyarette, etkinlikler hakkında bilgi alan Sayın Valimiz, çevrenin dedelerimizden kalan bir miras değil torunlarımıza bırakacağımız çok önemli bir emanet olduğunu kaydeden Sayın Valimiz, “İnsanoğlu hırsından dolayı doğadaki her şeyi kendine göre kullanan bir yapıya sahip. Ama bu doğanın bir parçası olduğumuzu unutmamamız lazım. Kainattaki hayvanlar, bitkiler, canlı ve cansız bütün varlıklar Allah’ın yarattığı bir dengenin unsuru. Dünya muhteşem bir denge üzerine kuruludur. Soluduğumuz havanın içerisindeki oksijen, hidrojen ve azottaki milim oynama insan neslinin sona ermesi demek. Dolayısıyla Allah müthiş bir denge kurmuş ve o dengeyi bozmamamız için hep orta yolda olmamızı, aşırılıklardan uzak durmamızı istemiş bizden. Öyleyse biz de bu dünyada sadece biz varmışız gibi davranmayacağız. Tabiatı seveceğiz ve koruyacağız. Bunu kendimiz için yapacağız.” dedi.

Gümüşhane’nin bin yıldır bir madenci şehri olduğunu kaydeden Sayın Valimiz, Gümüşhane’de maden firmalarının çok önemli bir geçim kaynağı olduğunu ifade ederek, “Ancak biz çevreye duyarlı bir madencilik istiyoruz. Bunun için de sürekli takiplerimizi yapıyoruz. Aynı zamanda bir turizm merkeziyiz. Müthiş doğal güzelliklerimiz var. Bu değerlerimizi koruyacağız ve sizlerle birlikte daha da büyüteceğiz. Buralara çevreye duyarlı çok güzel tesisler yaptık. Bunlardan hep birlikte faydalanacağız ve faydalanmalıyız. Doğal güzellikleri eğer insanların kullanımına açmazsak çok da anlam ifade etmiyor. Limni Gölü’ndeki beton yol çalışmalarını dün itibariyle tamamen bitirdik. Artık ulaşım çok rahat.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü tebrik eden Sayın Valimiz, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödüllerini takdim etti.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır